Založ si blog

O päť minút dvanásť, alebo Voliť či nevoliť zlo?

Verejnoprávny rozhlas a televízia sa zase raz „“vyznamenali““. Ja neviem, ale nazdávam sa, že volebný a predvolebný „súboj“ by mal byť zápas- alebo „súťaž“ programov. Rovnako diskusná relácia – za normálnych okolností – si vyžaduje mať aj rozdielne pohľady na politiku a riešenie vecí, ktoré nás mimoriadne pália. Ale všetko nasvedčuje tomu že v tomto štáte tu dlhodobo nie sú normálne okolnosti. Niekto sa hádam bojí konfrontácie s opozičným hlasom?…POZOR – mám na mysli hlas s malým H! V tej vete by som si ani omylom nedovolil napísať hlas s veľkým H. Nebudem už odbiehať od témy vysvetľovaním, že prečo nie.

Neviem čo tým RTVS asi tak sledovala – keď do svojich „“diskusných““ relácií – do Sobotných dialógov vysielaných vo verejnoprávnom rozhlase a súčasne aj na televíznej dvadsaťštvorke  a taktiež v nedeľnom televíznom O päť minút dvanásť  – keď do oboch diskusií pozýva Rozhlas a televízia Slovenska hostí rovnako politicky orientovaných. Hrkútajú si tam pekne ako také hrdličky. Takmer vo všetkom majú vzácnu zhodu. A keby náhodou nemali – neviem, či to nebude len tak „naoko“ – aby stopercentná zhoda nebola poslucháčom a divákom podozrivá. Politickí reprezentanti sa teda zhodujú takmer vo všetkom, ale hlavne v tom, že treba zabrániť návratu Fica. To sa zdá byť nielen nosnou témou týchto dní, ale aj každej spomenutej diskusnej relácie RTVS. Priznám sa dobrovoľne- bez mučenia, že Ficovcov som nikdy nevolil. To že majú v názve strany aj slovo demokracia – to mi nikdy až tak neprekážalo. Hrdia sa tým aj mnohé iné strany a hnutia. Skôr mi  prekážal prívlastok „sociálna“ . To „sociálno“ akosi nebolo v ich politike – počas ich vládnutia – reálne cítiť.

Po všetkom tom zažitom, za uplynulých tridsať rokov, kedy sa tu vždy volilo len ZLO – a ešte mu asi na vlastnú sebaobranu hovoríme že „zlo menšie“  a  po tých neskutočných troch – či takmer štyroch rokoch šialenej matovičovsko-hegerovej krutovlády, mám silný dojem, že Fico a jeho Smer nie je „v tejto krajine“ zlom najväčším. Tá jednostrannosť RTVS, nielen v spomínaných diskusiách, ale aj v spravodajstve a publicistike ( myslím, že nielen v mojom prípade) do značnej miery nahráva tomu, že napriek všetkému sa človek nakoniec rozhodne voliť to, čo vám tak cielene a intenzívne zhnusujú.

o päť minút dvanásť

O čo sa tu prosím vás hrá?


 

Život v bublinách, „aneb“ Čo nám to pripomenula smrť v Prahe

22.12.2023

„Čo nám to pripomenula smrť v Prahe“-? pýta sa dnes jeden z mnohých titulkov denníkov…. Neviem ako Vám, ale mne pripomenula hlavne to, že uplynulých viac než 30 rokov sme sa odučili žiť v jednej spoločnej bubline. Nemyslím teraz na spolužitie Čechov a Slovákov v jednom štáte – to len aby som nebol hneď v úvode nesprávne pochopený. V osemdesiatom [...]

Keď sa prieskum spokojnosti vymkne spod kontroly . .. .

29.11.2023

Včera som dostal od môjho poskytovateľa TElefónnych, INternetových a TElevíznych služieb meil, že ako som spokojný s nimi. S ich službami. To sa nemali pýtať. Napísal som na rovinu – že ľutujem deň, keď som ku nim (- ku TEINTE) prešiel. A tak som v meilovej odpovedi uviedol – Hodnotenie NULA bodov a na otázku, že či by som odporúčal niekomu túto spoločnosť [...]

Ide o veľa!

27.09.2023

V týchto voľbách – tak ako vo všetkých predošlých – ide o veľa. Zhodujú sa na tom všetci zástupcovia všetkých strán z celého spektra. Je komické, že na niečom sa dokážu takto pekne zhodnúť. Všetci. Ľavičiari, pravičiari, demokrati sociálni aj kresťanskí, liberáli, ba aj progresívci. A čuduj sa svete aj tí ktorých tu označujú za fašistov hovoria, že ide o [...]

Pamätná tabuľa návštevy Alžbety II. na Hrebienku

Na Hrebienku je už tretia tabuľa na pamiatku návštevy kráľovnej Alžbety II. Dve ukradli

15.04.2024 08:00

Vysoké Tatry majú pre britského kráľa Karola III. originálnu letenku, špeciálny skipas a pozvánku na návštevu.

sydney

Útočník, ktorý ubodal v Sydney šesť ľudí, sa podľa polície zameral na ženy

15.04.2024 06:55

Päť zo šiestich mŕtvych sobotného útoku boli ženy, rovnako väčšina z 12 zranených.

Izrael, Irán, Joe Biden, Tel Aviv

ONLINE: USA odmietli tvrdenia, že vopred vedeli o útoku Iránu na Izrael

15.04.2024 06:15, aktualizované: 08:23

Teherán podľa nemenovaného amerického predstaviteľa Spojeným štátom odkaz po začatí útokov s tým, že budú "vysoko deštruktívne".

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj poukázal na Izrael: To je skutočná obrana. Od spojencov žiada odvážnu akciu aj pre Ukrajinu

15.04.2024 06:00, aktualizované: 08:01

"Spojenci by nemali zatvárať oči pred ruskými raketami a dronmi, znamená to, že je potrebná akcia - odvážna," uviedol Volodymyr Zelenskyj.