Založ si blog

Na Liptove policajti prerušili protizákonnú činnosť

Ej veru nechcel by som byť v koži, ba ani v uniforme policajta, ktorý musí rázne zakročiť a prerušiť práve takúto chúlostivú vec- aká sa stala v týchto dňoch na Liptove. Ktovie ako to presne v tej chvíli bolo? Myslíte si, že službukonajúci príslušník použil tú známu formulku :“ V mene zákona rozíďte sa!“-? Alebo sa v takýchto prípadoch „velí“ niečo inšie? Polícia o incidente informovala len veľmi stroho: „Po príchode službukonajúceho príslušníka polície na miesto, boli osoby vyzvané, aby činnosť okamžite prerušili,“. Správa, žiaľ neuvádza, že ako presne k takému prerušeniu takejto činnosti príslušník dvojicu nabáda… „Hej – vy dvaja!- prestaňte s tým!“ – A čo v prípade ak neuposlúchnu a v činnosti by veselo pokračovali ďalej? Môže policajt použiť aj donucovacie prostriedky- hmaty, chvaty, či údery a kopy?- Hmmm? A nie je vylúčené v takej vypätej situácii – veď priznajme si – každý- aj ten policajt, je len človek…. Čo keby skĺzol – a slušne povedané „“kašľal““ na predpisy a pridal by sa do trojky?

Ale koniec fantazírovania! Nič také sa nestalo. Policajt si zachoval chladnú hlavu a činnosť dvojice prerušil. Pre tých, ktorí doteraz náhodou nevedia, že o čo vlastne išlo už len zacitujem zo správy železničnej polície: „osobám bude vznesené obvinenie z trestného činu výtržníctva“.

Na železničnej stanici v Liptovskom Hrádku sa v pondelok 6. februára dvojica oddávala milostným radovánkam. Dvojici neprekážalo ani to, že okolo chodili ľudia, ktorí na nich neskôr aj zavolali políciu.


 

Aj vy ste sa stali závislí na tvárovej knihe?

23.04.2024

Kedysi dávno, pred mnohými rokmi mi kamarát cez Skype poslal link na akýsi facebook – že aby som sa tam zaregistroval… Na moju otázku, že čo to vlastne je a na čo je to dobré mi odpovedal asi len toľko, že je to nejaká sociálna sieť – cez ktorú človek môže byť v spojení so svojimi známymi aj neznámymi, kde môže zdieľať všetko možné aj nemožné. A [...]

Planéta koní

23.04.2024

Rád by som vám vyrozprával zaujimavý príbeh, ktorého som sa stal náhodným svedkom. Neviem už za akých okolností a prečo práve ja som sa dostal na také záhadné a zvláštne miesto.Tak ako keď prídete na filmové predstavenie – odrazu som sa stal nestranným pozorovateľom deja. Planéta na ktorej som sa ocitol, bola navlas podobná s touto našou, no už na prvý pohľad som [...]

Život v bublinách, „aneb“ Čo nám to pripomenula smrť v Prahe

22.12.2023

„Čo nám to pripomenula smrť v Prahe“-? pýta sa dnes jeden z mnohých titulkov denníkov…. Neviem ako Vám, ale mne pripomenula hlavne to, že uplynulých viac než 30 rokov sme sa odučili žiť v jednej spoločnej bubline. Nemyslím teraz na spolužitie Čechov a Slovákov v jednom štáte – to len aby som nebol hneď v úvode nesprávne pochopený. V osemdesiatom [...]

Most v Poprade

V Poprade hrozí, že skolabuje doprava. Pomôcť má bezplatná jazda po diaľnici okolo mesta

25.04.2024 12:45

Je to problém, ktorý trápi vodičov v Poprade už roky. Štvorprúdovka vedúca z centra mesta do Kežmarku sa pod železničným mostom zužuje do dvoch pruhov.

polícia

Opitý vodič zdemoloval tri autá, nafúkal takmer 2,7 promile

25.04.2024 12:19

Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na približne 4 200 eur.

Alexander Lukašenko

Rusi takmer nepostupujú, na fronte je pat, je čas na mierové rokovania, vyhlásil Lukašenko

25.04.2024 12:10

Paradoxom Moskvy je, že na mierovú konferenciu odmieta prísť, rokovanie bez jej účasti však označuje za nezmyselné.

Spain Election

Čisté ruky zašpinili dobré meno španielskeho premiéra. Zavinila to jeho žena. Odstúpi z čela vlády?

25.04.2024 12:00

Má pre mňa cenu zostať na čele vlády napriek tomu, že ma krajná pravica a pravica obhadzujú bahnom? Španielsky líder na svoju otázku čoskoro odpovie.