Ako som kúpil 0, 5 dekagramu klincov za cenu 50-tich!
27. mája 2012 18:02,
Prečítané 2 958x,
jogo64,
K VECI OD VECI
Poznáte tú detskú hádanku, že čo je ťažšie- že či kilo peria, alebo kilo železa – ? Logika nepustí…Aj keď mnohí sa nazdávali – a tušímže ešte stále žijú v tom presvedčení, že to kilo železa musí byť predsa len o niečo ťažšie. No má to tiež v sebe nejakú tú logiku – lebo celkom isto je prijemnejšie dostať po hlave kilogramom peria ako železom tej istej hmotnosti. O tom niet pochýb! Ale odbočil som. O inom som chcel.
Pred pár dňami som sa zastavil v železiarstve, kúpiť si pár drobností, ktoré občas pri údržbe domu a jeho príslušenstva je potreba. Okrem iného to boli aj klince. Ani veľké- ani malé. Taký štandard. Osemdesiatky. Na otázku predavačky, že či pol kilové, alebo kilové balenie som povedal že pol kila mi bude stačiť. Bol som v tom, že si domov nesiem 50 dekagramov klincov – lebo za toľko som zaplatil.
Až po pár dňoch, keď som po domnelom polkilovom vrecku klincov siahol – som zistil, že balenie obsahuje klincov len 0,50 dkg netto…
Ako by klasik povedal: „A čo s tým budeme robyt???“

02.06.2026
Pamätáte si ešte časy, keď obecný rozhlas mal hlas? Taký ten skutočný. Ľudský. Trochu zachrípnutý, niekedy ufrflaný, inokedy usmievavý… ale náš.Miestny. Dnes už v mnohých dedinách oznamy číta umelá inteligencia. Veľmi čudný, neprirodzený hlas bez emócie. Raz melie ako po troch kávach, inokedy zas spomaľuje slová tak, že človek rozmýšľa, či sa nepokazil [...]
22.05.2026
Jedny dvere sa ráno otvárajú vždy skôr než ostatné. Ticho, opatrne, aby sa nik nezobudil. Najprv zaštrngá hrnček, potom voda v kanvici, a niekde medzi vôňou čaju, chleba a prvým svetlom nového dňa stojí mama. Človek je ešte dieťa, schovaný pod perinou, a má pocit, že rána vznikajú samé od seba. Že chlieb je vždy na stole, čaj vždy teplý a čisté tričko sa akosi [...]
01.05.2026
Napísal som pieseň. Protest song. Pieseň venovanú Sviatku práce. Možno bude táto pieseň pre niekoho horkou pilulkou. Nevznikla však ako oslava minulého režimu, ani ako propaganda. Je to skôr zamyslenie nad tým, akú hodnotu má dnes poctivá ľudská práca. Žijeme v dobe, keď sa často viac obdivuje lacná sláva, prázdna popularita a hlučný svet sociálnych sietí, zatiaľ čo [...]
Nové Sady. Maďari. Asi sa ožrali ...
... všetko je to preto, že už v ...
Nemôžem si pomôcť, ale pri pohľade ...
Celá debata | RSS tejto debaty