Pravda vždy raz vyjde najavo.

Pravda vždy raz vyjde najavo. Skôr, či neskôr. Vždy tak bolo. Je. A zdá sa, že vždy tak aj bude. Vždy . V každom režime, v každej historickej epoche je niekto, kto za pravdu bojuje, kto ju hľadá, ba dokonca aj za tú pravdu zhorí.  No a tiež po tomto svete chodia  vždy aj takí, čo pravdu zahmlievajú, skrývajú a robia všetko preto, aby skutočná pravda nikdy nevyšla najavo.

Svoju  … ehm … „pravdu?“, ktorá je zvyčajne len dobre maskovanou lžou, vydávajú za pravdu. V dnešných časoch vlastníci jednej jedinej pravdy- teda tej ICH pravdy, majú všelijakých sofistikovaných pomocníkov. Kým kedysi panstvu v obhajobe ich pravdy pomáhali pandúri, drábi, dereše, či rôzne mučidlá. A keď sa odvážlivec nedal takto zlomiť  a stál si za svojim, skončil na šibenici, pod gilotínou, alebo zomrel strašnou smrťou -upálením…

Dnes zvyčajne majitelia takzvanej pravdy majú silnú podporu médií. Kto vlastní médiá- ten vlastní pravdu! A ľudia akosi automaticky, či len z vlastnej pohodlnosti veria všetkému, čo im servírujú médiá. Snaživí, dobre zaplatení pisálkovia dňom i nocou robia všetko preto, aby národu mozočky dobre povymývali. A tak sa často stáva, že ľudia uveria  – naletia kadečomu.

Dnes ma v súvislosti s vyjdením pravdy najavo zaujal rozsiahly článok, ale dovolím si z neho len krátku – úvodnú časť:

Citujem: „ Po tom, čo bývalý britský premiér Boris Johnson a minister zahraničných vecí USA  Marco Rubio priznali, že nejde o nič iné, ako o zástupnú vojnu medzi Spojenými štátmi a Ruskom, Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu jednomyseľne rozhodol, že Ukrajina je vinná z toho, že nezabránila masakru z druhého  mája 2014 v Odese, pri ktorom zahynuli desiatky ľudí.

Ukrajinské úrady podľa rozsudku nezabezpečili ani včasné záchranné opatrenia na pomoc obetiam, ani riadne vyšetrenie tohto ohavného zločinu, čo západné elity, médiá a u nás celá piata kolóna od domnelých liberálov až po červené denníčky vytrvalo popierali.“

Koniec citátu slov a viet, ktoré napísal pán Eduard Chmelár, na svojom Facebookovom profile, štrnásteho marca 2025.

To podstatné si dovolím zopakovať v skratke:

Po prvé: Bývalý britský premiér Boris Johnson a minister zahraničných vecí USA  Marco Rubio priznali, že ide o o zástupnú vojnu medzi Spojenými štátmi a Ruskom.

Po druhé: Západné elity, médiá a u nás, celá piata kolóna od domnelých liberálov až po červené denníčky vytrvalo popierali masaker v Odese v máji 2014.

 


a môj blog aj vo videu:


Starenka na lavičke

30.10.2025

Sedí na tej istej lavičke, kde kedysi sedávala s mužom. Pod lipou, …čo sa už tiež nakláňa pod váhou rokov. Na kolenách má klobúk, …ruky zložené v lone. Vietor sa hrá s pramienkami šedivých vlasov… a slnko sa jej odráža v očiach,… ktoré už všetko videli. Pred ňou sa zbiehajú vrabce a holuby. Z kabelky vytiahne vrecúško omrviniek,….. rozsype [...]

V pokryteckom svete, človek nesmie veci nazvať pravým menom!

27.09.2025

V týchto dňoch sa zrodila nová podoba, dnes už legendárnej slovenskej piesne Cigáni idú do neba. So známym rovnomenným filmovým muzikálom má ale „spoločné“ len to, že sa zrodila – ešte v osemdesiatych rokoch minulého storočia, vďaka vzhliadnutiu tohto filmu. Text aj hudbu zložil Bohuš Gross. Pieseň mala doteraz dve oficiálne verzie. Postarala sa o ne [...]

Psychiatria

15.09.2025

Tiež máte pocit, že svet okolo nás je čistá Psychiatria? A nie je to len o najznámejšom bývalom premiérovi Slovenskej republiky. Celý svet sa nám akosi vymkol spod kontroly. Len niektorí ľudia- pre pocit vlastného šťastia sa tým nezaoberajú a nechcú si to pripustiť. Svet zošalel. Zbláznil sa. A my všetci blaznieme s ním… V mojom blogu dnes prinášam text , ktorý [...]

tornádo na hraniciach SR

Tornádo pustošilo juh Brazílie, päť ľudí zahynulo a 130 bolo zranených

08.11.2025 08:14

Civilná obrana odhadla, že vietor dosahoval rýchlosť medzi 180 až 250 kilometrami za hodinu.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Zabili sme najviac Rusov od začiatku vojny. Pokrovsk v ruinách, ruskí vojaci zvyšujú tlak

08.11.2025 08:00

Podľa Zelenského Rusko v októbri utrpelo najväčšie straty na bojisku za jeden mesiac od začiatku totálnej vojny.

Diaľnica, D1, Česko, Praha, Brno

Diaľnica spája Bratislavu s Prahou 45 rokov

08.11.2025 07:25

Hlavné mestá Slovenskej a Českej republiky Bratislavu a Prahu spája diaľnica už 45 rokov.

Israel Palestinians Gaza

Azerbajdžan nasadí svoje mierové jednotky do Gazy až po úplnom skončení bojov

08.11.2025 07:20

Azerbajdžan vyšle svoje jednotky do Pásma Gazy len v prípade, že tam úplne skončia boje medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.