Založ si blog

O dezolátoch v uliciach a o dezolátnom stave v . ..

O pojme dezolátny stav sa netreba veľmi zamýšľať, že čo to znamená. To je každému zrejme jasné. Ale čo také slovo „dezolát“, resp. „dezoláti“ – čo to vlastne má byť? Kto tu zaviedol taký pojem? A kto prvý to tu pustil do éteru? „Dezoláti“ sú evidentne úzko spätí so súčasnými vládnymi štruktúrami, pretože len v čase ich pôsobenia sa tu toto slovo zakorenilo.

Dezoláti – je hanlivé a urážajúce označenie ľudí, ktorí nie sú mentálne zdatní, ktorí veria konšpiračným teóriám atď. a pod… Približne takto sa dá novotvar definovať. Je smutné, že po prejdení tridsaťročnej cesty za slobodou a demokraciou, si médiá obhajujúce cudzie záujmy dovolia  na našom území označiť  ľudí žijúcich na tomto kúsku zeme za dezolátov. To je už vážne priveľa! Takže podľa televízie Markíza my tu nie sme mentálne v poriadku! NO PEKNE!!! Toto si naozaj necháme?! A je úplne jedno, či sme v tých uliciach boli, alebo neboli. Podstatné je, že ľudia konečne zdvihli hlavy, proti neúnosnému DEZOLÁTNEMU stavu celej spoločnosti, že otvorene povedia:“ Takto to už ďalej ísť nemôže!“ –a za TOTO ich niekto urazí označením dezolát? Toto Rada pre vysielanie a retransmisiu nevidí? Alebo už tiež nie je v „našich rukách“?! Televízia sa na záver správ ospravedlnila za uvedenie citujem -“ chybného tematického titulku“ .Do vysielania sa vraj dostal neúmyselne a omylom … NEÚMYSELNE A OMYLOM??? To ako vážne??? – To už mi je len ospravedlnenie! Najskôr niekoho dobre pourážam a potom sa mu ospravedlním – že to som povedal neúmyselne a omylom! Si tu z nás niekto ale robí pekné žarty! Neviem či už máme natoľko povymývané mozgy, že ešte aj na TOTO im skočíme a zožerieme aj s navijakom ako množstvo ich nehoráznych výmyslov, klamstiev a lží, ktorými nás tu roky kŕmia.

Ja si nemyslím, že sme nejakí dezoláti! Ale je isté, že ako spoločnosť sme v hroznom dezolátnom stave. Kultúrny, spoločenský, duchovný aj duševný marazmus aký zdá sa história nepamätá. A dopracovali sme sa k nemu hlavne pričinením  súčasných vládnych štruktúr – za výdatnej pomoci & asistencie mocných siedmej veľmoci tkzv. umelcov  & majstrov sveta z mimovládnych organizácií a tretích sektorov.

…. a na záver epilóg – časť slov, ktoré som tu napísal už dávnejšie

Po vreckách deravých hľadáš kľúč

Kde sa mohol stratiť?

Je dávno fuč spolu s ním všetci kamaráti

Svet ohluchol – oslepol  nik sa neopýta

Bratku, ako sa máš?

Nad Tatrou blýska – sa

A hromy divo bijú

Zastavme bratia

Nech lásku nezabijú

Zastavme bratia

Nech lásku nezabijú

nech lásku nezabijú v nás


Život v bublinách, „aneb“ Čo nám to pripomenula smrť v Prahe

22.12.2023

„Čo nám to pripomenula smrť v Prahe“-? pýta sa dnes jeden z mnohých titulkov denníkov…. Neviem ako Vám, ale mne pripomenula hlavne to, že uplynulých viac než 30 rokov sme sa odučili žiť v jednej spoločnej bubline. Nemyslím teraz na spolužitie Čechov a Slovákov v jednom štáte – to len aby som nebol hneď v úvode nesprávne pochopený. V osemdesiatom [...]

Keď sa prieskum spokojnosti vymkne spod kontroly . .. .

29.11.2023

Včera som dostal od môjho poskytovateľa TElefónnych, INternetových a TElevíznych služieb meil, že ako som spokojný s nimi. S ich službami. To sa nemali pýtať. Napísal som na rovinu – že ľutujem deň, keď som ku nim (- ku TEINTE) prešiel. A tak som v meilovej odpovedi uviedol – Hodnotenie NULA bodov a na otázku, že či by som odporúčal niekomu túto spoločnosť [...]

Ide o veľa!

27.09.2023

V týchto voľbách – tak ako vo všetkých predošlých – ide o veľa. Zhodujú sa na tom všetci zástupcovia všetkých strán z celého spektra. Je komické, že na niečom sa dokážu takto pekne zhodnúť. Všetci. Ľavičiari, pravičiari, demokrati sociálni aj kresťanskí, liberáli, ba aj progresívci. A čuduj sa svete aj tí ktorých tu označujú za fašistov hovoria, že ide o [...]

tbilisi, gruzínsko, protest

V Tbilisi protestovalo vyše 20 000 ľudí proti zákonu o zahraničnom vplyve

17.04.2024 23:24

Poslanci vládnej strany Gruzínsky sen schválili návrh tohto sporného zákona v prvom čítaní.

Nemecko Rusko špionáž

Prokurátori v Nemecku obvinili bývalého zamestnanca tajnej služby zo špionáže pre Rusko

17.04.2024 23:09

Carsten Linke poprel obvinenia a povedal, že sa snažil naverbovať taktiež obvineného Arthura Ellera ako potencionálny zdroj.

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

Andrej Plenkovič

V chorvátskych voľbách zvíťazila strana premiéra Plenkoviča, naznačil exit poll

17.04.2024 19:57

Stredo-pravicová Chorvátska demokratická únia by mohla v 151-člennom parlamente podľa prieskumu obsadiť 58 mandátov.